دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
یکشنبه, 31 تیر,1403


زنـدگیــــنامـه

در طول تاریخ همیشه افرادی بوده و هستند که به درجات بالایی از علم و عمل دست یافته و در پی آن برای شکوفایی فکری، فرهنگی و ایمانی مردم از هیچ خدمتی دریغ نورزیده اند. استاد معظمه فاطمه سیده خاموشی [طاهایی] نیز از همین گروه پرتلاش و خستگی ناپذیر بودند که عمر گرانمایه و ثمربخش خویش را در راه کسب و نشر معارف اسلامی به کار گرفته بودند.    ادامه »
استاد طاهایی در سال 1309 هجری شمسی مطابق با اول محرم، پا به عرصه وجود نهادند. پدر بزرگوار استاد فرزانه، حاج سید عبدالله خاموشی از تجار بنام، متدین و مورد وثوق بازار تهران به شمار می رفتند.    ادامه »
ازدواج مرحله‌ی سرنوشت ساز در زندگی تمام انسان هاست که می تواند پنجره‌ای به سوی موفقیت و پیشرفت به روی فرد بگشاید    ادامه »
من از ابتدا علاقمند به سکونت در مشهد مقدس بودم و به آن می اندیشیدم اما این آرزو نه در اوان جوانی بلکه سال ها بعد بر آورده شد    ادامه »
در آن زمان، به هیچ وجه امکان تحصیلات حوزوی برای خواهران مرسوم نبود؛ لذا استاد در ابتدا دروس عربی، اخلاق، تفسیر، احکام را نزد استاد حجه الاسلام سید هاشم طاهایی پدر (پدر شوهر)  و همچنين سيد جلال الدين طاهايي(همسر)آموخته، اما بعدها عشق به آموختن بیشتر و آموزش و داشتن هدفی والا سبب شد که درس را ادامه داده و از محضر اساتید بزرگی کسب فیض نمایند.    ادامه »
فعالیت های فرهنگی استاد از سال 1335 و در مشهد مقدس آغاز شد.    ادامه »
استاد طاهایی خارج از مدرسه علمیه نرجس نیز فعالیت هایی در عرصه تعلیم داشته اند    ادامه »
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها